تماس با شرکت تبادل سازان تهران

برای اطلاع از قیمت، خرید و سوال در مورد این محصول با فروشنده در تماس باشید.

 • شرکت تبادل سازان تهران
 • 02156901012

  02156901015

  02156901017

  02156901027

  02156901029

  02156906182

  02156906189

  09364149923

  09364149924

 • tstiran@gmail.com

 • تهران - اتوبان تهران - قم - بعد از ورودی فرودگاه امام - شهرک صنعتی شمس آباد - بلوار بهارستان - بلوار آزادی -نبش خیابان آزادی ششم
 • ارسال پیام

گواهینامه

TEMA,

توضیحات محصول

مبدل های حرارتی پوسته لوله نوعی از مبدل های حرارتی هستند که از قسمت های زیر تشکیل شده اند.
پوسته : (shell)
پوسته ها كه در واقع در بر گيرنده لوله ها هستند از نظر اندازه، مواد سازنده و ضخامت محدوده وسيعي دارند. قيمت پوسته ها بيشتر از لوله ها مي باشد. بنابراين معمولاً سعي مي شود از حداقل پوسته استفاده شود.
لوله ها (Tubes) :
لوله عنصر اصلي مبدل هاي پوسته و لوله هستند كه در واقع سطح انتقال حرارت لازم را براي سيالاتي كه در داخل و خارج آن جريان دارند را فراهم مي سازند. لوله ها معمولا از فلزات مختلف به روش اكستروژن و بدون درز ساخته مي شوند. آرایش لوله ها ممكن است به صورت مربعي(90 درجه) يا مثلثی باشد .
در طرح مثلثي به علت زياد بودن آشفتگي سيال، ضريب انتقال حرارت و افت فشار طرف پوسته را افزايش مي دهد؛ و نيز مقدار بيشتري از لوله را مي توان در قطر مشخصي از پوسته قرار داد.قطر و طول و ضخامت لوله ها بسته به نیاز مشتری با استفاده از نرم افزار به صورت اوپتیموم انتخاب می شود.گرچه هدف، افزايش انتقال حرارت به وسيله افزايش سرعت سيال ها در داخل لوله ها مي باشد ولي اين سرعت بايد در حد مجاز باشد چون هرچقدر سرعت بيشتر شود،افت فشار افزايش مي يابد وهمچنين نوسانات بيشتر مي شود و باعث ايجاد شكستگي در اتصالات و زانويي ها مي شود.
بافل ها (Baffles) :
بافل ها معمولاً در قسمت پوسته مبدل استفاده مي شوند براي اينكه لوله ها را در جاي خود نگه دارند و جريان سيال داخل پوسته را به صورت چرخشي تبديل كنند تا سرعت سيال و ضريب انتقال حرارت افزايش يابد.
صفحه تيوب (Tube Sheet) :
صفحه تیوب ها يكي از اجزاي مهم مبدل ها و اصلي ترين سد بين تيوب ها و پوسته هستند و طراحي مناسب آنها براي اطمينان از كارايي سيستم لازم است. نحوه اتصال آنها به تيوب ها و پوسته هم مي تواند به صورت جوش داده شده و هم به وسيله پيچ باشد.
نازل ها :
نازل ها براي انتقال سيال به بيرون و يا داخل مبدل استفاده مي شوند.
تعداد گذرهاي پوسته و لوله :
ساده ترين مدل جريان براي لوله ها به اين صورت است كه سيال از يك طرف وارد شود و از طرف ديگر خارج گردد. اين مدل تك گذر لوله است. براي بهتر نمودن انتقال حرارت سرعت بالاتري بايد ايجاد نمود . اين عمل به وسيله افزايش تعداد گذر لوله ها امكان پذير است. از طرف ديگر با افزايش تعداد گذرهاي لوله و افزايش سرعت سيال ، افت فشار زياد مي شود. در واقع انتقال حرارت بايد در سرعت هاي بالا ايجاد شود و اين افت فشار سيستم را زياد مي كند. پس در طراحی این مبدل ها باید تعداد گذر لوله ها را طوری در نظر گرفت که بیشترین انتقال حرارت و کمترین افت فشار را داشته باشیم.
شرکت تبادل سازان تهران قادر به طراحی مبدل های حرارتی تحت شرایط متعارف و یا بنا به سفارش مشتری و با استفاده از نرم افزار های مورد تایید استاندارد TEMA می باشد.این شرکت تاکنون با شرکت های نفت و گازی جهت تأمین مبدل های حرارتی همکاری داشته است.