یک سیستم کنترل اتوماتیک هوشمند، بر اساس یک دوربین هوشمند

این مقاله یک سیستم کنترل دسترسی نو آورانه ای را بر اساس تشخیص انسان و تجزیه و تحلیل مسیر , برای کاهش عملکرد های خطای سیستم درب های اتوماتیک , در حالی که میزان ارزش های کاربرد های امنیتی را افزایش می دهد , معرفی می کند . سیستم پیشنهادی می تواند ابتدا فردا را در محوطه تشخیص دهد , و مسیر شخص را برای پیش بینی قصد فرد برای دسترسی به ورودی , تعقیب کند , و در نهایت درب را به این ترتیب فعال کند . نتایج تجربی نشان می دهد که سیستم پیشنهادی دارای مزایای دقت بالا , ایمنی و قابلیت اطمینان می باشد و می تواند در حالی که از مزایای کم هزینه بودن و داشتن ارزش افزوده بالا بهره می برد , به خواسته ها پاسخ دهد .

معرفی

کنترل درب ورودی / خروجی اتوماتیک , به طور گسترده در مکان های عمومی مانند فروشگاه ها , مکان های تجاری , ایستگاه های حمل و نقل , فرودگاه ها و فروشگاه های عمده فروشی برای حذف نیاز به باز کردن و بسته شدن دستی , مورد استفاده قرار می گیرند . تکنولوژی کنترل درب اتوماتیک مبتنی بر سنسور , شامل مادون قرمز ، اولترا سوند / رادیو یا سایر روش های تشخیص بی سیم می باشد . در ابتدا می توان آن ها را به روش های اکتیو و پسیو تقسیم کرد . فرآیند اکتیو سیگنال های مادون قرمز را از کنترل کننده منتشر می کند و سیگنال های منعکس شده را برای تعیین اینکه آیا جسمی نزدیک به درب برای بستن وجود دارد , دریافت می کند . این رویکرد دقیق بوده و قادر به شناسایی موقعیت و سرعت جسم می باشد , اما هزینه های بالا , آن را از محبوبیت کم تری برخوردار کرده است . روش پسیو , سیگنال های مادون قرمز را که از طرف افراد منعکس شود را شناسایی می کند و به دلیل ساده بودن ، موثر بودن و کم هزینه بودن , بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . از سوی دیگر , روش اولترا سونیک / رادیو , امواج فرا صوتی یا رادیویی را برای اسکن محیط اطراف منتشر می کند و سیگنال های بازگشتی را برای کنترل دسترسی درب تحلیل می کند.


اگر چه تمام این تکنیک ها در شناسایی اشیا ها موفق بوده اند , آنها قادر به درک نوع و قصد اشیا نیستند . برای مثال , یک حیوان خانگی و یا یک عابر , به طور تصادفی درب را فعال می کند و باعث باز شدن اشتباه آن می شود . عملکرد اشتباه فراوان نه تنها آزار دهنده است و باعث هدر رفت انرژی تهویه مطبوع می شود , بلکه طول عمر تجهیزات را نیز کاهش می دهد . این امر نیاز به یک سیستم کنترل اتوماتیک درب را بر اساس تشخیص و تجزیه و تحلیل هدف افراد , فرا می خواند .

در این مقاله , کنترل درب اتوماتیک براساس تایید آن است که شی شناسایی شده در واقع یک انسان است و مسیر حرکت مربوطه نیز نشان می دهد که او قصد دارد از طریق درب ورودی عبور کند . علاوه بر این , یک تابع مادون قرمز نیز برای جلوگیری از اسیب دیدن افراد , قبل از این که به طور کامل از درب عبور کنند , اضافه شده است . به علاوه , تصاویر ضبط شده می توانند برای کاربرد های دیگری مانند تحلیل مشتریان و تحقیقات پلیسی نیز مورد استفاده قرار گیرند .


مفهوم طراحی و نظریه اصلی

سیستم کنترل

درب اتوماتیک

نو آورانه معرفی شده , عمدتا بر اساس تشخیص انسان و تحلیل مقاصد افراد است . بخش اول شامل تشخیص چهره و یا تشخیص کانتور می شود که مشخص می کند که آیا شی شناسایی شده یک فرد است یا خیر , در حالی که بخش دوم شامل ردیابی مسیر و تجزیه و تحلیل آماری برای تخمین مقصد می باشد .

مشخص شده است که شناسایی صورت با نرخ تشخیص معقول , به خوبی توسعه یافته است و نزدیکترین ارتباط را با ویژگی های انسانی دارد و بنابراین برای شناسایی افراد مناسب می باشد . به طور خلاصه ، هنگامی که یک فرد در منطقه مورد نظر (ROI) شناسایی شود , مسیر صورت می تواند ردیابی شود و سپس توسط یک تحلیلگر آماری , برای محاسبه احتمالات تجمعی مربوطه مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد , و به عنوان تخمینی از مقصد مورد استفاده قرار گیرد .


از سوی دیگر , در فرایند بسته شدن درب , در صورتی که هیچ شیئی در هر دو طرف معبر درب شناسایی نشده باشد ، درب بسته خواهد شد . به طور کلی ، فرآیندهای انتقال , تشخیص افراد , تحلیل مقاصد و ارزیابی عملکرد نظری , مسائلی هستند که در این تکنولوژی باید مورد بررسی قرار گیرند .