پوشش های خورشیدی استخر ها چگونه عمل می کنند ؟

استخر های شنا , امکاناتی با نیاز به سرویس و نگهداری بالا در منزل می باشند , و به ویژه بر روی صورت حساب های برق نیز تاثیر می گذارند . یکی از راه ها برای صرفه جویی در پول و انرژی , کنترل تبخیر در استخر های روباز و سر پوشیده توسط استفاده از یک روکش استخر می باشد .

پوشش خورشیدی , که به عنوان روکش خورشیدی نیز شناخته می شود , یک ورقه بزرگ پلاستیکی می باشد که مانند پلاستیک های حباب دار به نظر می شد و بر روی

استخر

های شنا قرار می گیرند . در زمان خرید روکش های خورشیدی , گزینه های متنوعی از رنگ ها , ضخامت های مختلف و سایز های گوناگون , موجود می باشد .


پوشش های استخر موثرترین راه برای صرفه جویی در انرژی می باشند و استخر ها را گرم تر و تمیز نگه می دارند . پوشاندن استخر در مواقعی که از آن استفاده نمی شود , حتی در استخر های سر پوشیده که تبخیر آن به وسیله رطوبت بالا نمایان می شود , تبخیر آب را به حداقل می رساند . بیشترین تلفات گرما در استخرهای شنا در نتیجه تبخیر می باشد , و روکش های استخر , به شدت به کاهش هزینه های گرمایش کمک می کند . میزان تبخیر توسط دمای استخر و شرایط آب و هوایی , دمای هوا , باد و رطوبت , تحت تاثیر قرار می گیرد . همچنین با کاهش تبخیر می توان آب را نیز ذخیره نمود , و با نگاه داشتن آب در دمای بالا توسط روکش استخر , نیاز به منابع گرمای الکتریکی نیز کاهش می یابد . با تبخیر کمتر , نیازی نمی باشد تا مقدار زیادی مواد شیمیایی به آب افزوده شود . روکش های استخر مواد اضافه را از آب دور نگاه می دارند و همچنین در هزینه های نظافت نیز صرفه جویی می شود .

پوشش استخر برای نگهداری یک

استخر

ضروری می باشد . در زمان هایی که از استخر استفاده نمی شود , مانع ورود باران و گرد و غبار به درون استخر می شود , تبخیر آب استخر را کاهش می دهد و در هزینه های صورت حساب آب نیز صرفه جویی می کند . علاوه بر این یک پوشش استخر از کودکان و حیوانات خانگی در برابر غرق شدن محافظت می کند . انواع مختلفی از روکش های استخر شنا موجود می باشد . با این حال , پوشش خورشیدی که به عنوان روکش نیز شناخته می شود , نه تنها استخر را می پوشاند , بلکه انرژی خورشیدی را جذب می کند تا به طور طبیعی دمای آب استخر را افزایش دهد . این محصول استخر را در طول روز گرم می کند و دمای آن را در طول شب حفظ می کند .


استفاده از انرژی خورشیدی بسیار کارآمد تر , با هزینه رایگان برای گرم کردن استخر می باشد و باعث می شود تا در هزینه ها صرفه جویی شود و فصل شنا را گسترش دهد . هر چند ، هم زمان که خورشید , آب درون استخر را گرم می کند , گرما از طریق عوامل دیگر مانند باد و تبخیر از بین می رود . پتوی خورشیدی استخر کمک می کند تا حرارت حاصل از خورشید حفظ شود , و هزینه های گرمایش کاهش یابد . علاوه بر گرم کردن آب , پتوی خورشیدی کمک می کند تا اثربخشی مواد شیمیایی استخر افزایش پیدا کند .

75 درصد از تلفات گرمای استخر به علت تبخیر آب می باشد . پوشش خورشیدی باعث کاهش میزان گرما , با ایجاد یک مانع بین استخر آب و هوا , از طریق تبخیر می شود . به طور مشخص , می توان با استفاده از یک پوشش خورشیدی ، هزینه های گرمایش استخر را تا 70٪ کاهش داد .

برای اندازه گیری و تعیین شکل روکش های خورشیدی باید پوشش خورشیدی را با عریض ترین و بلند ترین نقاط استخر ، مطابقت داد و پوشش خورشیدی را روی سطح استخر قرار داد و با استفاده از یک قیچی به سادگی لبه های آن را برای مطابقت با شکل استخر , تراز نمود .

در طول زمان , پوشش خورشیدی به آرامی خراب خواهد شد . وقتی که روکش شروع به پوسته پوسته شدن نمود و یا زمانی که حباب های آن جدا شدند , زمان تعویض آن فرا رسیده است . اکثر پوشش های خورشیدی تا سه سال دوام خواهند داشت .

استفاده از پوشش خورشیدی و استفاده از مزیت های خطوط باز گشت در استخر , راه دیگری برای جلوگیری از تبخیر و همچنین توزیع آب گرم در کل استخر و با کارآمدی بیش تر می باشد .

اکنون تکنولوژی جدیدی در بازار به نام روکش های مایع وجود دارند که به نظر می رسد عملکردی مشابه با روکش های خورشیدی , اما در شکل بی خطر آن دارند که محصولی جدید می باشد .

توجه به طول عمر , قیمت و اثر بخشی پوشش های خورشیدی , سرمایه گذاری با ارزشی می باشد که علاوه بر مزیت مالی طولانی مدت خود , به سالم و تمیز ماندن استخر ها کمک می کند و از همه مهم تر یک عامل ایمنی برای خانه هایی است که در آن کودکان و حیوانات ممکن است به استخر نزدیک شوند .