نو آوری ها در کنترل پانل های دیزل ژنراتور

پکیج ژنراتور ها , کنترل پانل ها و توابع موتور , توابع رابط موتور را شامل می شوند . این امر به موتور و ژنراتور امکان می دهد تا توسط یک جزء واحد کنترل شوند . پانل های اپراتور , سهولت در مشاهده و استفاده از اطلاعات , کنترل ژنراتور , هشدار ها و نظارت را برای کاربر فراهم می کنند . بسیاری از تولید کنندگان , گزینه هایی مانند اندازه گیری AC و نمادهای الفبایی را ارائه می دهند .

اجزای دستگاه ژنراتور تکی

سبک های مختلفی از اجزا برای نصب و تنظیم ژنراتور موجود هستند . سیستم ها می توانند ساده و یا پیچیده باشند و امکان نظارت از راه دور و شبکه را شامل شوند . در زیر نمونه ای از اجزای سیستم های ساده قید شده است :

دستگاه ژنراتور : متشکل از موتور و ژنراتور و محل پانل اپراتور .

پانل اپراتور : با سوئیچ انتقال اتوماتیک ارتباط برقرار می کند (برای شروع سیگنال ) . عملکرد های شروع ، اجرا و نظارت را برای موتور و ژنراتور کنترل می کند .

سوئیچ انتقال اتوماتیک : بر روی توان در پانل سوئیچ نظارت می کند . هنگامی که افت و یا قطع برق قابل توجهی رخ دهد , سیگنال های سوئیچ ژنراتور , پانل اپراتور را برای روشن کردن موتور تنظیم می کند .

پانل های سوئیچ : برق را به مدارهای مختلف توزیع می کند .


سیستم های ژنراتور چند تایی

پانل های HMI

پانل های رابط ماشین و انسان (HMI) , می توانند برای تنظیمات ژنراتور های چند گانه , مورد استفاده قرار گیرند . تمام پانل های اپراتور

دیزل ژنراتور

تکی , با پانل HMI ارتباط بر قرار می کنند . این پانل ها می توانند تا پنج ژنراتور جداگانه را به طور همزمان نظارت و کنترل کنند , و همچنین می تواند با قابلیت های موازی مجهز شود .

اجزای دستگاه ژنراتور چندگانه

سبک های مختلفی از اجزا برای نصب و تنظیم ژنراتور موجود هستند . سیستم ها می توانند ساده و یا پیچیده باشند و امکان نظارت از راه دور و شبکه را نیز شامل شوند . در زیر نمونه ای از اجزای سیستم های ساده قید شده است :

دیزل ژنراتور : متشکل از موتور و ژنراتور و محل پانل اپراتور .

پانل اپراتور : با سوئیچ انتقال اتوماتیک , موتور و ژنراتور ارتباط برقرار می کند . عملکرد های شروع ، اجرا و نظارت را برای موتور و ژنراتور کنترل می کند .

سوئیچ انتقال اتوماتیک : بر روی توان در پانل سوئیچ نظارت می کند . هنگامی که افت و یا قطع برق قابل توجهی رخ دهد , سیگنال های سوئیچ ژنراتور , پانل اپراتور را برای روشن کردن موتور تنظیم می کند .

پانل کنترل و همپوشانی : پانل های HMI , قطع کننده مدار و سوئیچ ها را که برای توزیع قدرت به مدارهای مختلف استفاده می شود را در خود جای می دهد .

با استفاده از اجزای اصلی سیستم می توان ژنراتور ها را در دو حالت مختلف تنظیم و پیکربندی کرد . در زیر مثال هایی از تنظیمات افزونه و پیکربندی موازی , ارائه شده اند .


تنظیمات افزونه

پیکربندی افزونه زمانی که برق اضطراری ثابت برای عملیات تسهیلات ضروری است , مورد استفاده قرار می گیرد . افزونگی می تواند با دو یا چند ژنراتور ایجاد شود . ژنراتور های اولیه باید بتواند از نیازهای بار تسهیلات پشتیبانی کند . ژنراتور های ثانویه , باید به اندازه ای باشند تا نیازهای بار را در زمانی که ژنراتور های اولیه قطع می شوند , بپذیرند .

رابط شبکه از راه دور

HMIs از راه دور

HMIs از راه دور در مدل های مختلفی ارائه می شوند . مانند :

واحد کنترل از راه دور : واحد می تواند ژنراتورها را در محل دور از کنترل پانل اصلی کنترل کند .

نمودار میله ای : اطلاعات گرافیکی در مورد عملکرد الکترو مکانیکی ژنراتور را نمایش می دهد .

اعلام کننده : امکان نمایش علائم بصری و شنیداری از هشدارها و وضعیت موقعیت ها را فراهم می کند .

دیزل ژنراتور بزرگ اغلب می توانند در اتاقی خارج از اتاق سوئیچینگ قرار بگیرند . برای این مثال , اعلام کننده ها از راه دور , برای ایجاد امکان نظارت بر دستگاه ژنراتور تکی , به اتاق سوئیچ متصل می شوند . برای عملیات های حیاتی , می توان یک ساعت را برای بررسی عملیات ژنراتور در هنگام قطع برق نصب نمود .


نظارت از راه دور

نصب مانیتور های از راه دور امکان استفاده از قابلیت نظارت گسترده را می دهند . برخی از قابلیت ها عبارتند از :

دسترسی به رابط کاربر توسط PC های چند گانه برای نظارت بر مکان های مختلف تعیین شده .

رابط کاربری با دستگاه های هوشمند برای نظارت از طریق WIFI .

ارسال ایمیل از طریق SMTP و متن از طریق SMS , به دستگاه های تعیین شده .