مزیت های استفاده از دیزل ژنراتور های هوا خنک

دیزل ژنراتور هایی که دارای سیستم هوا خنک هستند در طول سالیان است که مورد استفاده قرار می گیرند و دارای سابقه طولانی قابلیت اطمینان , سازگاری ساده و نسبتا ارزان می باشند . خروجی این محصول که بر اساس سرویس و نگهداری و هزینه های اولیه تولید می شود , استفاده از دیزل ژنراتور های کارکرده را انتخابی بسیار فراگیر برای تولید انرژی در جهان , نموده است . علاوه بر این , برای هزینه پایین و طراحی ساده , این تضمین را می دهند که دیزل ژنراتور ها می توانند در انواع شرایط محیطی مانند گرما و سرمای شدید , گرد وغبار عملکرد خوبی داشته باشند و زمانی که از فرایند خنک کننده استفاده می کنند , همواره از موجودی کافی بهره ببرند .


دیزل ژنراتور می توانند با اکثر کاربرد ها سازگار باشند . رایج ترین

دیزل ژنراتور

های هوا خنک در صنایع نظامی , ساخت و ساز , منبع اصلی انرژی , منبع پشتیبانی انرژی , تولید نفت , معدن و جنگل داری , زمینه های پزشکی , املاک اجاره ای , ساختمان های پیش ساخته , عملیات دریایی / کشتی ها , ارتباطات مخابراتی , سرد خانه ها و ایستگاه های پمپاژ / عملیات آبیاری مورد استفاده قرار می گیرند .


مزیت ها :

طراحی موثر : تمام ژنراتور ها نیاز به اجزای خنک کننده دارند . یک دیزل ژنراتور و یا موتور هوا خنک , نیازی به پمپ آب , رادیاتور , گیج و یا شیلنگ ندارند . این سیستم خنک کننده یخ نمی زند , نشتی ندارد , تبخیر نمی شود , به جوش نمی آید , آلوده نمی شود و یا باعث ایجاد خوردگی در سیستم خنک کننده نمی گردد . از آن جایی که سیستم خنک کننده غیر پیچیده ای است , نیاز به سرویس و نگهداری کوتاه مدت کم تری می باشد , کمتر مستعد ایجاد خطا در سیستم می باشد و مدت از کار افتادگی کلی را کاهش می دهد . به دلیل این که سیستم رادیاتوری در دیزل ژنراتور هوا خنک وجود ندارد هزینه های بسته بندی و بارگیری کاهش می یابد و به فضای کم تری نیاز دارد .


استفاده از سوخت دیزل : با استفاده از دیزل به عنوان منبع سوخت , ژنراتور از سوخت کم تری نسبت به گاز های طبیعی استفاده می کند . حمل سوخت دیزل ژنراتور نسبت به سایر منابع سوخت , ایمن تر بوده و به طور معمول دسترسی به آن ساده تر می باشد . ( ساخت و ساز , نظامی , کشاورزی و غیره )

طراحی منعطف : به دلیل طراحی ساده و قابل اطمینان , دیزل ژنراتور های هوا خنک می توانند متناسب با انواع برنامه های کاربردی , مورد استفاده قرار گیرند . برای اکثر عملیات های طولانی مدت بحرانی , مانند ابزار دریایی و شناور های ناوبری و فانوس های دریایی و یا تجهیزات مخابراتی , استفاده از دیزل ژنراتور های هوا خنک تنها گزینه مناسب می باشد . گروه های ضربت که در مناطق پر خطر کار می کنند , معمولا از ژنراتور های دیزلی قابل حمل هوا خنک استفاده می کنند . مناطق آتش ، سیل ، بهمن و یا زمین لرزه , اغلب پر از آوار و خاک می باشند که استفاده از سیستم های دیزل ژنراتور با خنک کننده هوا , بسیار راحت تر از استفاده از سایر ژنراتور ها می باشد . میزان خطا در میان ژنراتور های دیزل هوا خنک به دلیل ظرفیت جداگانه آنها , بسیار کمتر می باشد . عملیات نظامی از ژنراتور های دیزل هوا خنک استفاده می کنند ، زیرا این محصولات در شرایط نبرد بسیار قابل اطمینان تر می باشند .


بهره وری عملیاتی : مزیت اصلی استفاده از دیزل ژنراتور در برابر سایر ژنراتور ها , عملکرد آن ها در شرایط هوایی گرم تر و راه اندازی سریع تر می باشد . این امر به طور قابل توجهی حفره سیلندر و پوشش حلقه پیستون / پیستون را کاهش می دهد . با راه اندازی دیزل ژنراتور ها در چنین درجه حرارت بالا , لخته شدن روغن روان کاری , به طور خاص در برنامه های کوتاه مدت کاهش می یابد . همچنین دوره گرم شدن سریع , این امکان را می دهد تا موتور دیزل هوا خنک ظرفیت بار کامل خود را سریعتر از موتور های خنک کننده توسط مایع دریافت کند .


سهولت در نصب : دیزل ژنراتور های هوا خنک , مانند موتور های خنک شونده توسط مایع , دارای نصب نسبتا آسان می باشند , هرچند دیزل ژنراتور های هوا خنک , کمتر مستعد خطا در شرایط لرزش هستند .هر دو دیزل ژنراتور های هوا خنک و مایع خنک , نیاز به هوای تمیز و خنک برای احتراق و خنک کننده ثانویه , تهویه , لوله اگزوز , رک های نصب و محافظ های قطعات داغ و گردان می باشند .