سیستم تاخیر در خروج، در درب های اتوماتیک

قانون ساختمان بین المللی اجازه سیستم تاخیر در خروج را به عنوان راهی برای کنترل ترافیک عبور و مرور , از طریق درب که به طور معمول بخشی از مسیر خروج یا خروج اضطراری است را می دهد . اگر چه چندین نوع سیستم وجود دارد , تاخیر در خروج در دستگاه های خروج / خروج اضطراری گنجانده شده اند و بیشتر تولید کنندگان برخی از نوع خروج تاخیر را به عنوان بخشی از سخت افزار خروج اضطراری , ارائه می دهند . به طور معمول زمانی که شخصی دستگیره خروج اضطراری را به منظور خروج از درب فشار می دهد , زنگ هشداری به صدا در می آید . در حالی که زنگ هشدار به صدا در آمده است , دستگاه خروج اضطراری مانع از خروج فرد , برای یک دوره زمانی , معمولا حدود 15 ثانیه می شود . دستگاه خروج اضطراری به افراد امکان می دهد تا پس از اتمام زمان تأخیر ، خارج شوند . قابلیت تاخیر در خروج می تواند در بسیار از موارد کاربرد های متفاوتی داشته باشد :

- کاهش سرعت سارقان فروشگاه ها , با جلوگیری از به سرعت خارج کردن اقلام از

درب اتوماتیک

جانبی .

- جلوگیری از خروج کودکان از یک درب اتوماتیک و وارد شدن آن ها به یک موقعیت خطرناک

- محافظت از بیماران دارای اختلال حافظه و ساکنین از سر در گمی و دور شدن از امکانات مراقبتی خود .

- کنترل دسترسی در پایانه های حمل و نقل , جلوگیری از دسترسی مسافران به تجهیزات خطرناک و مناطق ایمنی .

- کمک به جلوگیری از ورود زندانیان به دادگاه ها , زندان ها و ساختمان های دولتی دیگر .


در این مقاله نکاتی که قبل از خرید سخت افزار تاخیر در خروج درب باید در نظر گرفته شود , معرفی شده اند .

تمام سخت افزار های تاخیر در خروج امروزه از توان 12 ولت یا 24 ولت استفاده می کنند و باید توسط منبع ولتاژ پایین تامین شوند (تاخیر در خروجی که با باطری کار کند , اکنون از سوی هیچ تولید کننده ای در دسترس نمی باشد )

تمام سخت افزار های تاخیر در خروج باید توسط مقامات محلی که دارای صلاحیت هستند تایید شود , که بر اساس قوانین می تواند یک مقام رسمی , مهندس و یا آتش نشان باشد .


برخی از مقامات رسمی در ایالات متحده و یا کانادا , تنها تحت معیار ها یا محدودیت های خاص , اجازه نصب سخت افزار های تاخیر در خروج را می دهند , در حالی که دیگران اجازه نصب تاخیر در خروج را نمی دهند .

برای نصب صحیح تاخیر در خروج , معمولا سه متخصص وجود دارند که باید در نصب همکاری کنند . نصاب یراق آلات درب , برق کار و متخصص هشدار حریق .

سخت افزار های تاخیر در خروج ها باید به یک زنگ هشدار حریق متصل باشند , و خروجی آزاد و بدون تاخیر در حین آتش سوزی را فراهم سازند .


برخی از قوانین محلی , در مورد چگونگی تنظیم مجدد یک سیستم خروج تاخیر پس از هشدار حریق , دارای استثنائات و محدودیت های خاص هستند , هر چند همه مکان ها دارای الزامات ویژه ای برای نشانه ها و علائم درب هستند .

اگر مسیر خروج دارای بیش از یک درب باشد , اکثر قوانین رسمی , تنها اجازه نصب یک دستگاه تاخیر خروج اضطراری را برای هر مسیر خروجی می دهند . با مشورت با متخصص سخت افزار های درب , مشاور معماری سخت افزار و یا مشاور امنیتی , تعیین می گردد که کدام درب به تاخیر در خروج نیاز دارد و برای کدام یک نباید به کار برده شود .

در مورد انتخاب کارمند تاخیر در خروج , باید به دقت مورد توجه قرار گیرد . در جوامع امروزی , تهدیدات بسیاری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود و هشدار حریق تنها تهدیدی نیست که با آن مواجه می شویم . با مشورت با طراحان , متخصص سخت افزار های درب , مشاور معماری سخت افزار و یا مشاور امنیتی , می توان صحیح ترین گزینه تاخیر در خروج را برای کمک به فراهم آوردن ایمنی , را انتخاب نمود .


قبل از انتخاب تولید کننده , باید به تمام درب های مجموعه و این که چگونه تاخیر در خروج , به امنیت محوطه می افزایند , توجه نمود . برخی از سیستم های تاخیر در خروج , جهت سازگاری با اپراتور های درب اتوماتیک لولایی ADA , طراحی شده اند , در حالی که برخی دیگر گزینه های بهتری برای درب های کنترل دسترسی هستند , و همچنین برخی سیستم های تاخیر خروج دیگر برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند .