درب های اتوماتیک در مقابل درب های گردان

در مبحث درب ها , میزان تردد بالا به عبور بیش از دو نفر در یک دقیقه , از مسیر ورودی درب می باشد که می تواند شامل وسایلی مانند چرخ های فروشگاهی و یا صندلی چرخ دار نیز باشد . ترافیک متوسط , یک نفر در دقیقه است و ترافیک کم , یک نفر در هر پنج دقیقه , تعریف می شود . درب های اتوماتیک و گردان , بسیار ایده آل تر از درب های لولایی در سازگاری با عبور و مرور از دو جهت می باشد .

توجه به فضا , میزان تردد و عملکرد

نه

درب اتوماتیک

و نه درب های گردان , احتیاجی به فضای مورد نیاز برای درب های سنتی ندارند , و همچنین حرکت لولایی درب , باعث افزایش حجم ترافیک و مشکلات ایمنی می گردد . پیکر بندی ورودی درب اتوماتیک و حالت محفظه درب های گردان , به دلیل این که مستقیما به سمت باد و یا آلودگی صوتی خیابان باز نمی شوند , لابی تمیز تر و آرام تری را به همراه دارند .


به دلیل اثرات ورود و خروج هوا , همچنین امکان دارد درب های لولایی به سختی باز و بسته شوند . بدان معنا که زمانی که ساختمان گرم است , هوای گرم به بالا می رود و فشار , درب را به سمت داخل می کشد .

درب های اتوماتیک از مسائل مربوط به درگیری و تقلا کردن با درب های سنگین دستی , به دور هستند . همچنین آن ها به کاربران ثابت می کنند که محیطی که به آن وارد می شوند برای آسودگی و راحتی آن ها , احترام ویژه ای قائل می باشد .


بهبود تصویر و زیبایی شناسی

درب های اتوماتیک می توانند به موقعیت یک شرکت در پیشرو بودن کمک کنند . درب اتوماتیک برای کسب و کار هایی که به خدمات برای جامعه آماری افراد کهنسال می پردازد , می توانند مزیت رقابتی بسیار برجسته ای را ایجاد کنند .

تجارتی که به مشتریان خود , با باز و بسته کردن درب به صورت اتوماتیک برای آن ها , به خصوص برای سالمندان و افراد ناتوان , خوش آمد می گوید , تجربه و زمینه فکری کاربران خود را بهبود می بخشد و بر حس خوب آن ها تاثیر گذار خواهد بود .


هر دو نوع درب های اتوماتیک و گردان , بسیار مدرن تر از درب های سنتی می باشند و می توانند به محیط ورودی و خروجی , جلوه ای خاص و متمایز ببخشند .

توجه به این نکته نیز مهم است که طراحی درب می تواند بر روی نمای ساختمان تاثیر گذار باشد , و می توان با برنز , کروم , رنگ و یا شیشه های متفاوت , آن ها را سفارشی کرد . هر دو گزینه در مرکز شهر ها و بازارهای املاک و مستغلات محبوب هستند و باعث جذب مستاجران و اشخاص با درآمد بالا می شوند .


یک ورودی قدرتمند می تواند بسیار چشم گیر و جذاب باشد , درب ورودی اولین چیزی است که افراد می بینند , بنا بر این اولین حس خود نسبت به ساختمان را از آن دریافت می کنند .