بهترین روش ها برای گرم کردن استخر در فصل زمستان

داشتن یک استخر شنا در منطقه ای که دارای فصل زمستان است , ممکن است بدون استفاده به نظر بیاید . با این حال ، گزینه هایی در دسترس هستند که کمک خواهد کرد که استخر خود را در ماه های زمستان گرم نگاه داریم و فصل شنا را در زمستان های سرد , افزایش دهیم .

هیتر گازی

هیتر های گازی ,

استخر

های شنا را با گاز طبیعی و یا پروپان , گرم می کنند . این هیتر ها یک فصل شنای طولانی و راحت را آماده می کنند . آن ها می توانند استخر های شنا را بدون در نظر گرفتن دمای هوا گرم کنند , زیرا گرمای خود را به جای هوا و یا خورشید , از گاز دریافت می کنند . همین دلیل است که از آن ها به طور گسترده در محیط های سرد تر استفاده می شود . آن ها می توانند استخر های شنا را در دما های پایین , بسیار ساده تر از پمپ ها که دارای راندمان پایین تری در محیط های سرد می باشند , گرم کنند . همچنین یک هیتر گازی آسودگی گرم کردن استخر در زمان کوتاه تر از پمپ گرمایشی را ارائه می دهد که باعث می شود آن را برای صاحبان ساخت استخر شنا که تقاضای گرما دارند , ایده آل سازد .

در حالی که هیتر های گازی , آسودگی فراوانی را ارائه می دهند , دارای معایبی نیز می باشند . یک هیتر گازی به طور معمول دارای یک ضریب عملکرد ( میزان راندمان که میزان نسبت انرژی خروجی به انرژی ورودی را اندازه گیری می کند ) بین 0.80 و 0.85 می باشد که آن را به روشی با حداقل صرفه جویی در انرژی تبدیل می کند . این مسئله به طور مستقیم بیان گر هزینه های بالای عملکرد می باشد . همچنین در مقایسه با سایر سیستم های گرمایشی , یک هیتر گازی دارای طول عمر کوتاهی در حدود 5 سال دارد .


پمپ حرارتی با منبع هوا

پمپ های حرارتی هوا به سرعت در حال محبوب شدن هستند زیرا آن ها گرمایشی با انرژی کارآمد و مقرون به صرفه را ارائه می کنند . سیستم گرمایش با منبع هوا , حرارت را از هوا به استخر شنا منتقل می کنند . آن ها دارای میزان راندمان 5 و 6 می باشند که به معنی تولید 5 یا 6 واحد از انرژی برای هر واحد انرژی که مصرف می کنند , می باشد . این مسئله به طور مستقیم بیان گر هزینه های پایین عملکرد و اثرات زیست محیطی کم , می باشد .

اکثر پمپ های گرما , زمانی که درجه حرارت بیرونی پایین تر از 55 درجه سانتیگراد باشد ، خاموش می شوند , و بعضی از آن ها می توانند به کار خود ادامه دهند تا به 40 درجه برسند و برخی دیگر از آن ها می توانند در پایین تر از دمای 20 درجه عمل کنند . این انواع پمپ های حرارتی دارای نام های مختلف هستند و توسط تولید کنندگان مختلف ساخته شده اند و آن ها می توانند به عنوان پمپ های برگشت پذیر , پمپ های گرمایشی / سرمایشی , گرمایشی و یا یخ شکن به کار روند . در روز های با دمای سرد تر , پمپ گرمایش شروع به فریز کردن میعاناتی می کند که اغلب بر روی کویل تبخیر ایجاد می شود . پمپ های حرارتی استاندارد برای جلوگیری از آسیب مکانیکی به سیستم پمپ گرما با توجه به این شرایط یخ زدگی , در این مرحله خاموش می شوند . یک دستگاه یخ زدای گاز داغ , از یک روند چرخه معکوس استفاده خواهد کرد که جریان گاز مبرد را از طریق واحد متوقف می کند و به سرعت کویل اواپراتور را یخ زدایی می کند و اجازه می دهد تا پمپ گرما به فعالیت خود ادامه دهد .

پمپ حرارتی با منبع آب

پمپ های حرارتی با منبع آب همانند دیگر سیستم های گرمایشی شناخته شده نمی باشند . زیرا آن ها از تکنولوژی جدیدتری استفاده می کنند . آنها گرما را از منابع آب مانند دریاچه ها , حوضچه ها , یا چاه ها انتقال می دهند . پمپ های حرارتی با منبع آب باعث سود بردن فراوان صاحبان استخر هایی می شوند که در آب و هوایی زندگی می کنند که در آن دمای هوا به زیر 10 درجه سانتی گراد می رسد .

نصب پمپ های حرارتی منبع آب , نیاز به چاه های بزرگ و خطوط طولانی آب دارد . این روند نصب می تواند هم زمان بر و هم هزینه بر باشد . با این حال ، پس از این که نصب به طور کامل انجام شد , پمپ حرارتی منبع آب , نیاز به صرف حداقل هزینه و فضا را خواهد داشت .


روکش های خورشیدی

روکش های خورشیدی اغلب توصیه می شود زیرا آنها به شدت هزینه های گرمایش استخر را کاهش می دهند . 75 درصد از تلفات گرما در استخر ها به دلیل تبخیر می باشد . روکش های خورشیدی تلفات حرارت را از تبخیر , با ایجاد یک مانع بین

استخر

شنا و هوا , کاهش می دهد . روکش های خورشیدی در طول شب و روزهای ابری , زمانی که امکان تبخیر شدن آب بیش تر می باشد , تاثیر گذاری بسیار بیش تری دارند .