ایده هایی برای بازسازی استخر های قدیمی

اگر استخری قدیمی باشد که متعلق به 20 , 30 و یا 40 سال پیش است , احتمالا زمان نو سازی آن فرا رسیده است . بسیاری از این استخر ها از گونیت , مخلوطی از سیمان , شن و آب ساخته شده اند که بر روی شبکه ای از میله های فلزی تقویت شده اسپری شده و سپس با گچ , تمیز کاری شده اند .

عمر مفید قابل انتظار برای استخر های گونیت گچ شده , چیزی در حدود 10 تا 15 سال می باشد . اگر چه با مواد شیمیایی با کیفیت استخر و سرویس و نگهداری , ممکن است چند سالی فراتر از آن , دوام بیاورد . گچ زمانی که به رنگ سفید خود باشد , اجازه می دهد تا آسمان در آب منعکس شود , به آب رنگی آبی می دهد که در استخر های رو باز متداول هستند . می توان استخر را با گچ دوباره پوشش داد , اما گزینه های دیگری اکنون در اختیار هستند , که امکان انتخاب از میان آن نیز وجود دارد .

این استخر با کناره های آجری و ظاهری شبیه به عرشه در زمان ساخت خود محبوب بوده است . همچنین دارای پله هایی به نام پله های شکاف دار در کنار استخر و دو نرده فلزی که در کناره ها مشخص هستند می باشد , که امروزه بسیار مطلوب نیستند .


پس از آن , گچ با مخلوطی جامد و سخت جایگزین شده است که دارای دندانه ها و زبری بیش تری نسبت به گچ های معمولی هستند , اما به اندازه ای خشن و زمخت نیستند که پاهای برهنه را تحریک و ناراحت کند . کفپوش سیمانی جدید , دو برابر قبل شده و به بخش های هندسی توسط سنگ ریزه های سیاه , تقسیم شده است . صندلی استخر جای داده شده , یک پس زمینه را تشکیل می دهد و یک چشم انداز برای فواره , که یک جریان ملایم آب را به استخر وارد می کند , فراهم می کند .

این استخر متعلق به دهه 80 نیز متریالی همانند مثال قبلی دارد .


قرنیز دور استخر با سنگ مرمر جایگزین شد , و یک محوطه بتنی جدید نیز ریخته شد , که ظاهر بسیار جذاب تری را ایجاد کرد . بتن یک بافت هماهنگی را با سنگ به وجود آورده است و آن را به اثری هنری تبدیل نموده است . رنگ روشن سنگ و سایه کفپوش , دمایی متعدل را به همراه خواهد داشت .

اگر چه ظاهر این استخر با مثال قبلی متفاوت می باشد , اما ویژگی ها و پوشش آن ها , یکسان می باشند .


بار دیگر بر روی کفپوش از سنگ استفاده شده , و در حال حاضر یک پلت فرم مطرح شده وجود دارد که به صورت هوشمندانه تخته پرش و مکان فواره ها را از نظر پنهان کرده است و رنگ گچ خاکستری قبلی با ترکیبی دیگر جایگزین شده که حس آبی اعماق دریا را القا می کند و کودکان عاشق سرسره کنار استخر خواهند شد .

این استخر با مقداری تغییر شکل و دگرگونی مواجه شده است . . یک جکوزی به آن اضافه شده ست و دیواری که در امتداد انتهای استخر قرار گرفته , پلت فرمی را برای گلدان ها و محلی برای فواره ها ارائه کرده است . تضاد میان رنگ روشن کفپوش و خط آب تیره نیز باید مورد توجه قرار گیرد . مجددا گچ با متریالی تیره تر برای عمق بخشیدن به آب , جایگزین شده است .


گیاهان انباشته شده در کنار این استخر , حالت مستطیل شکل آن را از بین می برد , و پوشش ذغالی که داخل استخر کار شده است , آب را بسیار تیره کرده است .

انبوه گیاهان کنار زده شده اند , شکل ساده استخر را به آن باز گردانده اند , و اکنون استخر به لطف فواره مجسمه ای که در پشت آن قرار دارد , حس دراماتیک بسیار بیش تری را القا می کند . کفپوش جدید توسط نوار چمن تقسیم شده است که زیبایی و لطافت فراوانی را به استخر بخشیده است . در فضای داخلی استخر نیز با نور کار شده است .

اگر فردی مالک خانه ای با یک استخر قدیمی باشد و قادر به صرف هزینه برای به روز رسانی آن باشد , باز سازی و یا نوسازی استخر , پروژه بسیار خوب و جذابی خواهد بود . بنا به مشکلات و الزامات استخر, بودجه انجام کار متغیر خواهد بود . اگر مالک , فردی متخصص در این زمینه را می خواهد , باید توجه داشته باشد که ابتدا از یک طراح فضای باز کمک بگیرد . استفاده از پیمان کاران ساخت استخر شنا که در زمینه مسائل

ساخت استخر

تخصص دارند , قدم بعدی او خواهد بود . فقط باید مطمئن شود که آن ها دارای نمونه کار های قابل توجه و مورد قبولی هستند .