انواع جلبک های استخر

ابتدا لازم است توضیح اندکی در مورد جلبک ها و نحوه شکل گیری آن ها ارائه شود : ارگانیسم گیاهی و یا شبه گیاهی از یکی از چندین فیلا , تقسیم ها , و یا کلاس های عمدتا آبی معمولا موجودات غیر عروقی حاوی کلروفیل , که معمولا شامل رنگ سبز , سبز – زرد , قهوه ای , و قرمز می شوند .

به عبارت دیگر , جلبک یک ارگانیسم شبه گیاه کوچک است که در آب استخر رشد می کند . و سه نوع متداول از آن ها وجود دارد :

جلبک های سبز یا آبی / جلبک های زرد یا خردلی / جلبک های سیاه

1 . جلبک استخر سبز : آسان برای از بین بردن

جلبک های سبز شایع ترین شکل جلبک های استخر هستند , چرا که از فقدان بهداشت مناسب و تصفیه رشد می کند . گاهی اوقات جلبک های سبز یا آبی که در آب استخر شناور هستند , دیده می شوند که باعث می شوند تا کل استخر , سبز دیده شود .

همچنین ممکن است این جلبک ها به دیوارها و یا به کف استخر چسبیده باشند . برداشتن و مخلوط شدن آن ها با آب استخر , بسیار ساده می باشد . نکته مثبت در مورد جلبک های سبز این است که خلاص شدن از آن ها به سادگی انجام می پذیرد . و ممکن است فقط در نقاط کوچکی در استخر نمایان شوند که گردش آب ضعیفی داشته باشد , که در این صورت مقدار کمی ضد عفونی کننده و یا محلول ضد جلبک دریایی , مشکل را برطرف خواهد ساخت .


2. جلبک های استخر زرد و یا جلبک های خردلی : سخت برای از بین بردن

جلبک های

استخر

زرد و یا جلبک های خردلی , مقاوم هستند و بر روی دیواره هایی از استخر رشد می کنند که نور خورشید زیادی دریافت نمی کنند . این دومین جلبک رایج است که یافت می شود و اغلب با شن و گرده , اشتباه گرفته می شود .

نمی توان جلبک های زرد را با دوز متوسط ضدعفونی کننده ( مانند کلر ) و یا مواد ضد جلبک از بین برد . برای این امر به دادن یک سوپر شوک به استخر , توسط دوز بالای کلر نیاز می باشد در غیر این صورت در تمام طول فصل مزاحمت ایجاد خواهند کرد .


جلبک سیاه : بسیار سخت برای از بین بردن

جلبک سیاه , فوق العاده مقاوم می باشد , اما خبر خوب این است که زیاد متداول نیستند . چیزی که باعث مقاومت بالای این جلبک ها در برابر از میان بردن می باشد , مکانیسم دفاع و ریشه های قوی آن ها می باشد . جلبک های سیاه مانند نقاط سیاه تاریک در دیواره های استخر دیده می شوند .

بخشی از آن ها که قابل مشاهده می باشد , یک لایه محافظتی برای محافظت از خود دارد , و ریشه های آن ها قوی بوده و به صورت عمقی در درون دیواره های استخر , رشد می کنند . درست مانند جلبک های زرد , این نوع از جلبک ها حتی زمانی که به طور مداوم به استخر رسیدگی شود و تمام سطوح بهداشتی درست هستند , می توانند ظاهر شوند . برای کشتن آن ها , به برس شدید استخر و مقدار زیادی شوک کلر , نیاز می باشد .


چرا جلبک های سبز در استخر رشد می کنند ؟

هر کجا که آب باشد , جلبک نیز وجود دارد . استخرهای شنا باید با مواد شیمیایی تصفیه شوند تا اطمینان حاصل شود باکتری های آلوده و سایر رشد کردنی ها به آب استخر نفوذ نمی کنند .

دلیل اصلی این که چرا جلبک ها در استخر رشد می کنند , عدم وجود بهداشت می باشد . هنگامی که استخر فاقد بهداشت مناسب می باشد , و آب در گردش نیست , جلبک ها رشد خواهند کرد . به همین دلیل مهم است که آب استخر با پمپ و فیلتر در حرکت باشد . برای جلبکها هنگامی که آب در حال حرکت باشد ، رشد کردن دشوار خواهد بود .

همچنین جلبک ها مکان های تاریک را که جریان آب زیادی در آن ها نیست , دوست دارند . مانند : زیر نرده ها / زیر پله ها / تمام گوشه ها , شکاف ها و خطوط استخر. تمام این مکان ها نقاط عالی برای جلبک ها برای تغذیه و تکثیر شدن می باشند .